SAUNY

Oferowane przez nas sauny można podzielić na trzy grupy. Pierwsza – do zabudowy na wymiar (90% naszych realizacji), druga – kabiny modułowe w kilkunastu wielkościach, przeznaczone do szybkiego montażu, trzecia – sauny zewnętrzne. Wszystkie wykonane są z różnych gatunków drewna ( świerk skandynawski, osika, olcha, jodła i cedr kanadyjski). W ostatnim czasie bardzo modne są sauny wykończone ze specjalnych płyt SAUNABOARD z niesamowitą strukturą drewna. Nasze sauny wyposażone są w zależności od życzeń Klienta standardowo lub ekskluzywnie.

Sauna fińska – temperatura może dochodzić do 110 stopni C. a wilgotność powinna być na poziomie 10%.

027-300x225 SAUNY

Sercem sauny fińskiej jest piec z grzałkami schowanymi w specjalnych kamieniach które od czasu do czasu możemy polewać niewielką ilością wody.

Wnętrze sauny wykonane w standardzie z egzotycznego drewna abachi, na życzenie z osiki białej lub „palonej” termo. Drzwi z drewnianą ościeżnicą z szybą z tafli bezbarwnego lub przyciemnionego hartowanego szkła. Naszą specjalnością są sauny do zabudowy w dowolnym wymiarze i kształcie ustalonym przez Państwa, zabudowy pod saunę: przyziemi, poddaszy, wnęk itp. Stałe elementy przeszklenia ścian z drzwiami w różnych technologiach montażu szkła.

052-1-300x225 SAUNY

Oferujemy pełen zakres prac związanych z sauną od konstrukcji po dobranie i zamontowanie odpowiedniej automatyki. Jesteśmy również dystrybutorem światowych producentów kabin saun wewnętrznych, jak i wolno stojących sauny zewnętrznych (ogrodowych), ogrzewaczy (pieców), sterowników oraz urządzeń dodatkowych do saun i akcesoriów.

U nas zakupią Państwo materiały do samodzielnej budowy sauny, piece, akcesoria, oświetlenie, kabiny na podczerwień…po prostu wszystko co w tej branży można zaproponować.

W temacie SAUNA zrobimy dla Państwa wszystko, szybko i profesjonalnie.

W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszą się sauny mix. Wykonujemy sauny fińskie w połączeniu z promiennikami IR (podczerwień) oraz typu combi inaczej biosauny.

Biosauny ziołowe
– mniejsza temperatura niż w saunie fińskiej ~60ºC oraz większa wilgotność do 65% uzyskane za pomocą specjalnych dwu funkcyjnych pieców z wbudowanym parownikiem lub dołączeniem do tradycyjnego pieca automatycznego nawilżacza.IMG_6067-300x225 SAUNY

Stosując piec typu combi możemy używać swojej sauny jako: fińskiej (suchej), wilgotnej gdy polejemy rozgrzane kamienie wodą, bio gdy włączymy funkcję parownika na sterowniku zewnętrznym przez co znacząco zwiększymy wilgotność w saunie. Rozłożenie na „ruszcie” parownika saszetek z ziołami, uzupełni naszą saunę w inhalacje ziołowe a wlanie esencji zapachowych do kamiennych kokilek w górnej części pieca uczyni naszą saunę aromatyczną.  

 

PIECE

Standardowo piece elektryczne do saun fińskich występują z wbudowanym sterownikiem na piecu lub do sterowania oddzielnym zewnętrznym sterownikiem elektronicznym manualnym lub dotykowym. Piece do saun prywatnych i obiektów publicznych, tradycyjne „suche” lub „dwu funkcyjne” z wbudowanym parownikiem ( za pomocą takiego pieca uzyskujemy 4 rodzaje kąpieli: tradycyjną, wilgotną, mokrą lub ziołową). Zakres mocy pieców od 2,2 – 33 kW. Najnowsze formy pieców o otwartej stylistyce, wypełnione dużą ilością kamieni do intensywnego polewania wodą.
Dla tradycjonalistów wracające do łask piece opalane drewnem.

STEROWNIKI

Oferujemy całą gamę sterowników do pieców a w tym:

– sterowniki mechaniczne (z pokrętłami)

– sterowniki elektroniczne (dotykowe) również z funkcją WiFi

Sterowniki pozwalają na zaprogramowanie parametrów indywidualnych ustawień dla kąpieli w saunie, obsługują wiele funkcji: temperaturę, czas, oświetlenie, promienniki podczerwieni, wentylację, sterowanie muzyką itp. a w przypadku sterowników WiFi obsługa sauny zdalnie z aplikacji mobilnej.

AKCESORIA

Różne-Akcesoria SAUNYcebrychochle-harvia-300x258 SAUNYDo podstawowych akcesoriów do saun zaliczamy: cebry, chochle, termohigrometry, klepsydry, oświetlenie, nagłośnienie, aromaty zapachowe, kamienie do pieców itp.

Zapraszamy do odwiedzenia stron naszych producentów. Klikając poniższe adresy mogą Państwo zapoznać się z najnowszymi produktami oraz specyfiką urządzeń oraz instrukcjami użytkowania, obsługi i eksploatacji.

www.harvia.com

www.tylohelo.com

www.eos-sauna.com

www.huum.eu